BITBAY


Giełda BitBay powstał w 2014 roku w Katowicach. Jej celem było stworzenie platformy, której jeszcze wówczas nie było na polskim rynku – profesjonalną i jednocześnie intuicyjną giełdę umożliwiającą kupno i sprzedaż kryptowalut Bitcoin oraz Litecoin. Od początku firmą kieruje obecny CEO BitBay – Sylwester Suszek, osoba z dużym doświadczeniem ze świata finansów. Współtworzył on wcześniej dwie duże firmy z sektora finansowego, aby następnie, wraz ze wspólnikami, zbudować silną giełdę Bitcoin i innych cyfrowych walut

Druga wersja systemu miała odsłonę w 2015 roku. Zostały udoskonalone procedury oraz wprowadzone ułatwienia dla użytkowników oraz pierwsze profesjonalne narzędzie traderskie. Pojawiły się również nowe kryptowaluty takie jak Etherum, Litecoin, Lisk. W zespole pracowało już 31 osób. Jednocześnie rozpoczęliśmy ekspansję międzynarodową, otwierając drugi oddział w Amsterdamie.

Na początku 2016 rozpoczęto prace nad wersją 3.0 platformy. Skład zespołu został rozszerzony w tym czasie do 70 osób. Pojawiają się w międzyczasie nowe produkty, takie jak: Kantor Bitcoin oraz Płatności Bitcoin. Premiera odbyła się pod koniec września 2017 roku.

Bitbay umożliwia wypłaty w bankomatach Euronet w poolskiej walucie i to BEZ KARTY powcześniejszej zamianie z krytowaluty na złotówki

W celu zwiększenia maksymalnego bezpieczeństwa,, giełda BITBAY wprowadziła zabezpieczenia dwustopniowe, poprze Google Autenticator

ZABEZPIECZENIA


Klienci giełdy BitBay mają możliwość zabezpieczania swoich kont na dwa sposoby. Jest to dwustopniowe uwierzytelnianie za pomocą kodu z wiadomości e-mail lub przy użyciu aplikacji Google Authenticator. 2FA w tym przypadku służy zarówno do logowania, jak i zmiany ustawień konta czy zatwierdzania wypłat. Dzięki wykorzystaniu tych narzędzi można skutecznie zabezpieczyć konto przed włamaniem czy nieautoryzowanym wypłaceniem środków. BitBay rekomenduje swoim klientom używanie aplikacji Google, gdyż wtedy akcje muszą być zatwierdzane przy pomocy dwóch urządzeń, co jest znacznie bezpieczniejsze.
Użytkownik ma dostęp do listy ostatnich logowań oraz aktywnych sesji z możliwością zakończenia konkretnej sesji – obie funkcjonalności są przydatne podczas nieautoryzowanego dostępu do konta.
Wszystkie środki klientów w kryptowalutach są przechowywane na szyfrowanych „cold walletach”, co oznacza, że nie są one bezpośrednio połączone z serwerami giełdy. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo środków nawet podczas problemów serwerowych.
Mimo odnotowanych prób ataków hakerskich, nigdy nie udało się złamać zabezpieczeń giełdy.

Załóż konto -> tutaj

Na giełdzie są utworzone Twoje unikalne portfele walutowe

Złóż ofertę na giełdzie lub skorzystaj z 
opcji szybkiej transakcji

Oto zestawienie wszystkich kryptowalut jakie posiada BITBAY

Aby móc w ogóle zbierać bitcoiny musimy założyć portfel najlepiej na blockchain i zarejestrować się na giełdzie BITBAY, Oto szczegóły tej giełdy kryptowalut  

BitBay – opis giełdy
 
BitBay to największa polska giełda kryptowalut. Powstała w 2014 roku w Katowicach. Od początku istnienia giełdy dyrektorem generalnym (CEO) BitBay jest Sylwester Suszek – autorytet w dziedzinie kryptowalut, członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, propagator idei walut cyfrowych w Polsce i prelegent na wielu konferencjach branżowych.

DANE FIRMY
BitBay sp. z o.o. w Katowicach
ul. Kępowa 45
40-583 Katowice
CEO: Sylwester Suszek
Siedziba firmy pierwotnie znajdowała się w sercu Katowic przy ulicy Zacisze. Niedawno BitBay przeprowadził się na katowicki Brynów, gdzie znajduje się docelowa siedziba firmy przy ulicy Kępowej.

KRYPTOWALUTY obsługiwane przez giełdę:
Bitcoin (BTC),
Ethereum (ETH),
Bitcoin Cash (BCC),
Bitcoin Gold (BTG),
Litecoin (LTC),
Dash(DASH),
Lisk (LSK),
GameCredits (GAME)
Ripple (XRP), 
Monero (XMR)
Zcash (ZEC).


Giełda planuje regularne dodawanie kolejnych kryptowalut,

WALUTY FIAT
PLN, EUR, USD

PARY WALUTOWE
BTC/PLN, BTC/EUR, BTC/USD, ETH/PLN, ETH/EUR, ETH/USD, ETH/BTC, BCC/PLN, BCC/EUR, BCC/USD, BCC/BTC, BTG/PLN, BTG/EUR, BTG/USD, BTG/BTC, LTC/PLN, LTC/EUR, LTC/USD, LTC/BTC, DASH/PLN, DASH/EUR, DASH/USD, DASH/BTC, LSK/PLN, LSK/EUR, LSK/USD, LSK/BTC, GAME/PLN, GAME/EUR, GAME/USD, GAME/BTC

PROWIZJE
Handel na giełdzie
Taker
0.18% – 0.30%


Wpłaty i wypłaty na konto PLN
Przelew bankowy: PLN Wpłata PLN ekspresowa DotPay: 2% wartości przelewu   
Wpłata PLN Poczta Polska – Ekspresowy 24/7: 2% wartości przelewu
Wpłata PLN Żabka / Freshmarket: 2% wartości przelewu + opłata w sklepie
Przelew bankowy: 4 PLN Wypłata PLN ekspres do 5 000 PLN (min. 10 zł): 10 PLN  
Wypłata w bankomacie: 10 PLN (100 – 1000 PLN), 20 PLN (2 000 PLN)

EUR
Przelew bankowy: 0 EUR Karta kredytowa / depozytowa: 5% kwoty depozytu min. 10 EUR
Przelew bankowy SEPA:  1.5 EUR
USD
Przelew bankowy: 0 USD Karta kredytowa / depozytowa: 5% kwoty depozytu min. 10 USD
Przelew bankowy SWIFT: 1.25 USD (komunikat SWIFT) + 0.35% (min. 5.2 USD, max 45 USD) + ewentualne koszty banków pośredniczących

 
Wszystkie prowizje i opłatyhttps://bitbay.net/pl/tabela-oplat

POLITYKA ANTI-MONEY LAUNDERING (AML) & KNOW YOUR CUSTOMER (KYC)
BitBay bardzo poważnie podchodzi do polityki AML i KYC czyli kwestii związanych z weryfikacją użytkowników. Swoje procesy w tym zakresie opierają na zaleceniach GIODO oraz ustawie o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. W związku z tym dział bezpieczeństwa wymaga weryfikacji każdego użytkownika, który w ostatnich 365 dniach wykonywał wpłaty i wypłaty walut fiat na kwotę przekraczającą równowartość 15 000 euro.
Dodatkowo, od 23 sierpnia każdy nowo zarejestrowany użytkownik ma obowiązek weryfikacji, jeżeli chce wpłacić środki zwykłym przelewem bankowym. Wpłaty i wypłaty kryptowalut nie wymagają weryfikacji.

WERYFIKACJA !!!

WAŻNE !!!

Giełda umożliwia weryfikację konta jako firmowe lub prywatne.
Aby dokonać weryfikacji konta na BitBay należy przejść do linku „Zweryfikuj swoje konto” znajdującego się na pasku na górze strony. Następnie, należy uzupełnić ankietę, oraz dołączyć skan:
dwóch stron dokumentu potwierdzającego tożsamość – dowodu osobistego/ prawa jazdy/ paszportu
dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania – rachunku lub dokumentu urzędowego.
Maksymalny rozmiar pliku ze skanem danego dokumentu to 8 MB. Akceptowane formaty plików: .jpg, .png, .gif.
Weryfikacja odbywa się do 72 godzin

CZAS KSIĘGOWANIA WPŁAT/WYPŁAT
Wpłaty
Ilość potwierdzeń wymagana do zaksięgowania wpłat kryptowalut jest zróżnicowana w zależności od waluty. Dla Bitcoina, podobnie jak dla BitcoinCash, są to 3 potwierdzenia, ale na przykład dla ETH, Lisk lub GAME jest to 10 potwierdzeń. Dla LiteCoin liczba ta wynosi 6, a dla DASH – 4. Dział techniczny BitBay może zmieniać te wartości, jeżeli ilość wymaganych potwierdzeń jest zbyt wysoka, aby szybko księgować wpłaty.
Wpłaty walut fiat wykonywane zwykłymi przelewami bankowymi są księgowane w trzech sesjach – około godziny 9:00, 12:00 oraz 16:00 każdego dnia. Jest to dostosowane do sesji przychodzących banków obsługujących rachunki giełdowe. W przypadku złotówek wpłaty są realizowane przez Rybnicki Bank Spółdzielczy. Przelewy walutowe są przetwarzane przez InPost Finanse.
Wypłaty
Wypłaty przelewem bankowym realizowane są minimum raz dziennie o godzinie 13:00, jednak w przypadku dużej ilości przelewów wychodzących – dział księgowy wykonuje wypłaty kilkukrotnie w ciągu dnia. Giełda prowadzi negocjacje z operatorami płatności w celu udostępnienia jak największej ilości metod wpłat i wypłat, zwłaszcza ekspresowych. Jest to podyktowane troską o użytkowników, dla których czas jest najważniejszy w przypadku obracania swoimi środkami na giełdzie.

MINIMALNE WARTOŚCI WYPŁAT KRYPTOWALUT
BTC: 0.0001
LTC: 0.1
ETH: 0.01
LSK: 0.1
BCC: 0.001
GAME: 0.1
DASH: 0.01
DODATKOWE FUNKCJONALNOŚCI
Wraz z aktualizacją do nowej wersji platformy czyli BitBay 3.0, giełda udostępniła kilka dodatkowych funkcjonalności, a w planach mają dodawanie kolejnych. Obecnie użytkownicy mogą już korzystać z takich opcji jak Stop Market czy Fill or Kill. Pierwsza pozwala na wystawienie oferty, która realizuje się, gdy kurs wymiany spadnie do określonego przez użytkownika poziomu. Druga to rodzaj oferty limitowanej, która musi zostać zrealizowana w całości lub być anulowana.
Niedługo na giełdzie pojawią się zaawansowane narzędzia tradingowe takie jak SWAPy, kontrakty i dźwignia.
Giełda udostępnia opcję utworzenia karty do konta – umożliwiającej wygodne płacenie w sklepach i wypłaty w bankomatach.
Jako jedna z nielicznych giełd BitBay posiada program partnerski. Od każdej osoby zarejestrowanej za pomocą specjalnego odnośnika będziemy dożywotnio otrzymywali 20% prowizji pobieranej z tytułu dokonywanych przez poleconą osobę transakcji na giełdzie.

SUPPORT
Support giełdy rozwiązuje problemy praktycznie 24 godziny na dobę. Biuro obsługi klienta, obecnie mieszczące się na ulicy Kępowej 45 w Katowicach, jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. W tych samych godzinach działa również czat online na stronie, dzięki któremu można szybko rozwiązać problem w czasie rzeczywistym. Infolinia giełdy jest dostępna codziennie w godzinach 8:00-20:00 z wyłączeniem dni wolnych od pracy. Ponadto każdy użytkownik może skorzystać z formularza zgłoszeniowego w celu wysłania wiadomości e-mail.
Infolinia: +48 32 555 0215
Formularz zgłoszeniowyhttps://bitbay.net/pl/kontakt
Strona giełdy: https://bitbay.net/pl

Giełda umożliwia wymianę walut FIAT czyli tradycyjnych walu USD, PLN, FUNT, bez kantoru. Obejrzyj fil m i dowiedz się szczegółów.

Giełda oferuje również swoją giełdę na aplikacji mobilnej, tak aby mieć wgląd w swoje kryptowaluty cały czas. Obejrzyj film i zapoznaj się ze szczegółami.

Ściągnij sobie w telefonie z google play aplikację Bitbay ➙ tutaj
Dzięki temu będziesz miał dostęp pod ręką do cyfrowego świata kryptowalut.

Ważne informacje o Bitbayu

Total Page Visits: 2148 - Today Page Visits: 2

Zarabianie w internecie. bitcoin, kryptowaluty