Etherum

 
Ethereum to nie tylko kryptowaluta, ale cała platforma oparta na technologii blockchain, pozwalająca na inwestowanie, zawieranie zakładów czy wspieranie crowdfundingu. Dzięki temu można na niej budować inicjatywy takie jak na przykład Hyperledger, czyli projekt zrzeszający ponad 100 najważniejszych światowych instytucji finansowych, który ma na celu stworzenie globalnego systemu rozliczeń walutowych.
– Lincoln pisał, że jeżeli odda się prawo kreacji pieniądza w prywatne ręce, to będzie to oznaczało klęskę całych pokoleń. W pewnym momencie ludzie mogą się obudzić bez domów, prawa własność do czegokolw
iek. Bitcoin jest właśnie według mnie piękną odpowiedzią rynku na to zagrożenie – mówił w wywia
dzie dla
Pol
skieRadio.pl Szczep
an Bentyn, ekspe
rt od kryptowalut i technologii blockchain.

Czy Bitcoin zrewolucjonizuje świat finansów?

Szczepan Bentyn jest założycielem Pracowni Nowych Technologii, budującą rozwiązania w oparciu o technologię Blockchain. Jest również popularyzatorem Bitcoina i kryptowalut, autorem kanału na Youtube na ten temat.

Bitcoin droższy niż złoto. Czy zastąpi tradycyjne waluty?

(Film – Czym jest Bitcoin? – wyjaśnia Szczepan Bentyn. Źródło: YOUTUBE/Szczepan Bentyn)

Daniel Czyżewski, PolskieRadio.pl: Zacznijmy od zupełnych podstaw. Czym są kryptowaluty, Bitcoin, blockchain, jak to się wszystko zaczęło?

Szczepan Bentyn, Pracownia Nowych Technologii: Bitcoin to kryptowaluta, czyli waluta zabezpieczona kryptograficznie. Oznacza to, że transakcje są szyfrowane w sieci transakcyjnej, co w konsekwencji sprawia, że wykonana transakcji nie może być cofnięta, ocenzurowana, zatrzymana bądź skasowana. Działa w zdecentralizowany sposób, tworząc neutralny protokół wymiany wartości, który nie ma centralnego punktu sterowania. Nie ma szefa, nie ma organizacji, nie ma biura ani firmy, która nim zarządza. Tak jak internet jest protokołem wymiany informacji, tak Bitcoin jest protokołem wymiany wartości.

Można powiedzieć, że jest takim Świętym Gralem pieniądza. Doskonały pieniądz to właśnie pieniądz, którego nie da się właśnie podrobić, skopiować, nie da się nad nim panować, jest neutralny i jasne są zasady dla wszystkich. Można by go określić jako pieniądz idealny

Szczepan Bentyn

W swojej konstrukcji przypomina złoto tzn. jest go ograniczona ilość (będzie maksymalnie 21 mln Bitcoinów), nie można go skopiować, nie da się go podrobić, nawet nie da się go zasadniczo usunąć. Nawet zgubione Bitcoiny dalej istnieją w sieci, więc nie da się go tak naprawdę zniszczyć.

Można powiedzieć, że jest takim Złotym Gralem pieniądza. Doskonały pieniądz to taki, którego nie da się podrobić, skopiować, nie da się nad nim panować, jest neutralny i ma jasne są zasady dla wszystkich. Można by go określić jako pieniądz idealny.

Jak to się wszystko zaczęło? Kto wpadł na pomysł, żeby stworzyć Bitcoina? Jak doszło do tego, że dziś Bitcoin wart jest 2,5 tys. dolarów?

Próby stworzenia waluty kryptograficznej sięgają de facto lat 70. XX wieku. Odbywało się w to w takim

gronie, które można określić mianem „cypherpunków”, czy „szyfropunków”.

Kryptopunków?

„Cypherpunków”, czyli od „szyfru” bardziej niż od „krypto”. Koncepcje były różne. Powstał Hashcash, E-gold, było kilka rozwiązań opartych właśnie na kryptografii. Twórca Bitcoina wiedząc, że Bitcoin może być konkurencją dla systemu Bankowego, stwierdził, że zachowa anonimowość, ze względu na to, że tworząc nowy system transakcyjny naraża się na niebezpiecze

Total Page Visits: 1654 - Today Page Visits: 1

Zarabianie w internecie. bitcoin, kryptowaluty, nowe technologie, nowinki techniczne