Bilety MPK Wrocław
Nowoczesny system sprzedaży biletów na
komunikację miejską budzi u wrocławian wiele kontrowersji – przy zakupie dokonywanym bezgotówkowo kontrolerzy nie będą sprawdzać biletu,  tylko kartę płatniczą lub smartfon podróżującego.

Wrocław stawia na innowacyjne sposoby kupowania biletów w autobusach – zamiast instalować w nich biletomaty, wstawia kasowniki z funkcja kupienia prawa do przejazdu.

Obejrzyj film i zobacz jak kupować bilety od 08.03.2018r

Można będzie w nich kupić bilet na jednorazowy przejazd metodą zbliżeniową – wystarczy przyłożyć do kasownika kartę lub smartfon i aplikacją umożliwiającą dokonywanie płatności NFC, żeby dokonać zakupu. Jeśli nie używasz technologii: Android pay / Google pay powinieneś założyć konto w którymś banków umożliwiających korzystanie z takiej technologii. Takimi bankami są między innymi Mbank, BGŻ BNP Paribas z obsługą konta za 0zł

Od grudnia Mennica Polska rozpoczęła montaż paneli do nowych dwu funkcyjnych kasowników, które będą uruchomione od 2018 roku. To jeden z elementów nowego systemu dystrybucji biletów, który będzie obowiązywał we wrocławskiej komunikacji miejskiej.

Nowe kasowniki we wrocławskiej komunikacji miejskiej będą wyglądały w ten sposób jak poniżej

Mennica Polska rozpoczęła też już montaż pierwszych paneli do nowych kasowników. Na razie pojawił się na nich komunikat, że nowy system zostanie uruchomiony 8 marca 2018 roku.

Zostaną uruchomione chwilę po godz. 24 w nocy z 7 na 8 marca. Do tego momentu cały czas będą działać obecne kasowniki i biletomaty, które są w pojazdach.

W nowym systemie będzie aż cztery razy więcej urządzeń, dzięki którym zapłacimy za przejazd (było 820 biletomatów, będzie 3300 kasowników elektronicznych). Nowe kasowniki oprócz opcji kasowania biletów papierowych będą posiadały funkcję płatności za przejazd. Opłatę będzie można wnieść za pomocą: zbliżeniowa karta płatnicza lub urządzeń mobilnych (z wykorzystanie NFC ).

W nowych urządzeniach będzie można również zapłacić za przejazd za pomocą elektronicznej portmonetki na karcie URBANCARD a także zapisać doładowania punktów zakupionych w sklepie www. W każdej chwili będziemy mogli sprawdzić zawartość naszej elektronicznej portmonetki, czy sprawdzić ważność biletu na Urbancard.

Bilety papierowe w kioskach i biletomatach na przystankach

Wprowadzenie kasowników z opcją zapłaty za bilet nie oznacza, że z ulic znikną biletomaty stacjonarne. Wręcz przeciwnie ma być ich więcej. Wykonawca jest zobowiązany do zainstalowania 170 automatów, które zamontuje w lokalizacjach uzgodnionych z gminą (teraz 125). Będzie też więcej Biur Obsługi Klienta i sezonowych punktów na uczelniach. Obecnie są dwa BOK-i i jeden punkt sezonowy. W nowej umowie zapisany jest wymóg zorganizowania czterech Biur Obsługi Klienta i trzech punktów do  obsługi studentów.

Ma być również więcej stacjonarnych punktów sprzedaży (kioski). Nowa umowa zakłada, że we Wrocławiu w stacjonarnym punkcie będzie można zakupić bilety w co najmniej 200 lokalizacjach. Teraz jest ich 175.

Jak dokonać zakupu biletu miesięcznego w biletomacie dowiesz się z filmu

zarabianie w internecie. bitcoin zarabianie w internecie łatwa kasa futurnet zarabianie w internecie